XVI Niedziela w ciągu roku

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary.

2. W piątek w Starym Sączu odpust ku czci Świętej Kingi, patronki naszej diecezji.

3. W przyszłą niedzielę po Mszach św. błogosławieństwa pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na akcję MIVA – pomoc misjonarzom na zakup środków transportu (1 gr. za szczęśliwie przejechany kilometr). Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

4. Składamy serdeczne podziękowania za złożone dziś ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na utrzymanie parafii, wpłacane także na konto oraz na sprzątanie kościoła rodzinom Łabędź, Raś, a na ten tydzień prosimy rodziny Wiejacki, Sereda, Witek, Mozgowiec, Golec.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

7. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość i Promyczek Dobra.

W tym tygodniu patronują nam:

• środa – św. Maria Magdalena, uwolniona przez Pana Jezusa od siedmiu złych duchów (Mk 16,9; Łk 8,2), Apostołka Apostołów,
  • czwartek – św. Brygida, zakonnica, w 1999 roku ogłoszona przez św. Jana Pawła II współpatronką Europy.
  • piątek – św. Kinga, patronka naszej diecezji,
  • sobota – św. Jakub Apostoł, poniósł śmierć męczeńską ścięty mieczem na rozkaz Heroda.
  • sobota – św. Krzysztof, męczennik, jeden z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów