XXIII Niedziela w ciągu roku

1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej, Głównej Patronki naszej diecezji. W katedrze w Tarnowie trwa tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej. Jako parafia jesteśmy zaproszeni na środę na godz. 18.00. Łączmy się też przez transmisje internetowe.

Poświęcenie ziarna we wtorek na Mszy Św. o godz. 6.30.

2. W sanktuarium w Zawadzie k/Dębicy trwa tygodniowy odpust połączony z obchodami 100-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Zawadzkiej.

3. W przyszłą niedzielę odpust w Tarnowie – Krzyżu. Uroczysta Suma o godz. 11:00.

4. O ofiary na sprzątanie kościoła na ten tydzień prosimy rodziny Skrabacz, Mucha, Szerszeń, Szerszeń, Ludwa.

5. Zachowajmy przepisy epidemiologiczne – noszenie maseczki, dezynfekcja rąk, zachowywanie dystansu społecznego. Nie bójmy się uczestniczyć w nabożeństwach.

„Życie nasze zależy w każdej chwili od Boga nie od koronawirusa.” – kard. Konrad Krajewski

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

7. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra.