XXII Niedziela w ciągu roku

1. Wakacje i urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w naszym kościele będzie sprawowana we wtorek o godz. 8:00.

2. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o mordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek zapraszamy dzieci szkolne na Spowiedź, aby w pierwszy piątek mogły przyjąć Komunię św.

Chorych odwiedzimy w domach w piątek od godz. 14:00. Od godz. 17:00 Adoracja i możliwość Spowiedzi. W tych też dniach rozpoczynamy miesięczne spotkania przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na misje.

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18:00 i Zmianę Tajemnic Różańcowych.

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Proszowski, Korczykowski, Sobol, Sobol, Jękot, Jękot, a na ten tydzień prosimy rodziny Misiura, Misiura, Zuzia, Kopeć, Roman.

5. Zachowajmy przepisy epidemiologiczne – noszenie maseczki, dezynfekcja rąk, zachowywanie dystansu społecznego. Nie bójmy się uczestniczyć w nabożeństwach.

„Życie nasze zależy w każdej chwili od Boga nie od koronawirusa.” – kard. Konrad Krajewski

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

7. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra.

W tym tygodniu patronuje nam:

• czwartek – św. Grzegorz Wielki, papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.