XXV Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

4. W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 spotykamy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek o godz. 18:00, na Mszy św. odbędzie się spotkanie modlitewne dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców (klasa 3).

6. W piątek zapraszamy na spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

7. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Chrobak, Wałaszek, Wałaszek, Wałaszek, a na ten tydzień prosimy rodziny Solak, Rhein, Albertusiak, Majerczyk, Majerczyk.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności ŚP. Tadeusz Bereś, brat naszego Księdza Kanonika. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie, a ci, którzy chcą się pomodlić za ŚP. Tadeusza, mogą wziąć udział we Mszy św. we czwartek o godz. 18:00 w naszym kościele. Duszę zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i z tej okazji zapraszamy do Stołu Pańskiego.

11. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość i Promyczek Dobra.

12. Zachowujmy przepisy epidemiologiczne – noszenie maseczki, dezynfekcja rąk, zachowywanie dystansu społecznego. Nie bójmy się uczestniczyć w nabożeństwach.

„Życie nasze zależy w każdej chwili od Boga nie od koronawirusa.” – kard. Konrad Krajewski

W tym tygodniu patronują nam:

• poniedziałek – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista, Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • środa – św. ojciec Pio, prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.