XXVI Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Bóg zapłać za ofiary złożone przed kościołem jako pomoc dla uchodźców.

2. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17:30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

Spotkanie modlitewne kandydatów do Bierzmowania na Różańcu.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Różańcem.

W pierwszy piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Chorych odwiedzimy w domach od godz. 14:00. Ofiary w tym dniu będą przeznaczone na misje.

W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na pierwszosobotnie nabożeństwo i Zmianę Tajemnic Różańcowych o godz. 18:00.

4. Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnowie organizuje IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”. Zapisy uczestników potrwają do końca października. Więcej informacji na stronie Festiwalu.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Solak, Rhein, Albertusiak, a na ten tydzień prosimy rodziny Wałkowicz, Wawrzon, Oleksyk, Burnat, Pająk.

6. Zachowujmy przepisy epidemiologiczne – noszenie maseczki, dezynfekcja rąk, zachowywanie dystansu społecznego. Nie bójmy się uczestniczyć w nabożeństwach.

„Życie nasze zależy w każdej chwili od Boga nie od koronawirusa.” – kard. Konrad Krajewski

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

8. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

W tym tygodniu patronują nam:

• poniedziałek  – św. Wacław, książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
  • wtorek – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
  • środa – św. Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
  • czwartek – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
  • piątek – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.