XXVII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa Różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Dziś także Ojciec Św. czci swojego Patrona – Świętego Franciszka. Otoczmy Go naszą modlitwą.

2. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy świętej i październikowym nabożeństwie. Różaniec będziemy odmawiać w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 15:30. Msze św. w tygodniu będą sprawowane o godz. 18:00.

3. W poniedziałek wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.

4. W środę w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Różańcową. O godz. 14:30 odbędzie się egzamin przed Bierzmowaniem dla Kandydatów z klasy 8 w szkole. Prosimy o obecność rodziców.

5. W przyszłą sobotę Różaniec odmówimy wyjątkowo o godz. 18:00. Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 18:30.

6. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski. W tym dniu przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek. Ofiary będą przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II, wspierająca zdolnych a niezamożnych studentów i uczniów.

W tym dniu, w naszej parafii gościć będziemy misjonarza Ks. Grzegorza Jelenia pochodzącego z Trzemesnej, który pracuje w diecezji Odessa na Krymie. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pomoc dla tamtejszego Kościoła.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie i dekorację kościoła Państwu Młodym oraz rodzinom Wałkowicz, Majerczyk Krystyna, Oleksyk, Burnat, Pająk, a na ten tydzień prosimy rodziny Jagieła, Szczepański, Jagieła, Jagieła, Sielicki.

8. Zachowujmy przepisy epidemiologiczne – noszenie maseczki, dezynfekcja rąk, zachowywanie dystansu społecznego. Nie bójmy się uczestniczyć w nabożeństwach.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

10. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Dostępne są kalendarze z Ojcem Świętym (koszt 7 zł.)

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.