XXVIII Niedziela w ciągu roku

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Dziś swoimi ofiarami złożonymi do puszek przed kościołem wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II wspierająca zdolnych, a niezamożnych studentów i uczniów.

3. W naszej parafii gościmy dziś misjonarza Ks. Grzegorza Jelenia, pochodzącego z Trzemesnej, który pracuje w diecezji Odessa na Krymie. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pomoc dla tamtejszego Kościoła.

4. Codziennie gromadzimy się na Różańcu. W sposób szczególny zapraszamy dzieci, według poniższego harmonogramu:

• poniedziałek – klasa 1,
  • wtorek – klasa 2,
  • środa – klasa 3,
  • czwartek – klasa 4,
  • piątek – klasy 7 i 8,
  • sobota – klasy 5 i 6.

5. W środę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na Różaniec o godz. 17:30 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

6. W nadchodzący czwartek, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego.

W tym dniu, w kaplicy klasztornej tarnowskiego Karmelu o godz. 18:00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Siostra Przeorysza serdecznie zaprasza.

W przyszłą niedzielę o godz. 15:00, w parafii Mościce zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku choroby, poronienia, aborcji, porodu przedwczesnego lub w inny sposób doświadczyli śmierci dzieci.

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień Misyjny. Ofiary na tacę tego dnia przeznaczymy na misje. W czasie każdej Mszy św. będzie się odbywać liczenie wiernych.

Jest to także święto patronalne Służby Zdrowia z okazji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu przeżywać będziemy również październikowy Odpust Fatimski.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Jagieła, Szczepański, Jagieła, Sielicki, a na ten tydzień prosimy rodziny Drwal, Sereda, Armatys, Drwal, Gnoiński.

9. Zachowujmy przepisy epidemiologiczne – noszenie maseczki, dezynfekcja rąk, zachowywanie dystansu społecznego. Nie bójmy się uczestniczyć w nabożeństwach.

10. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Dostępny jest Gość Niedzielny z płytą.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronują nam:

• wtorek – bł. Honorat Koźmiński, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
  • czwartek – św. Teresa od Jezusa, dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
  • piątek – św. Jadwiga Śląska, żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
  • sobota – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii,;w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.