Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Czcimy dzisiaj Wszystkich Świętych. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu, są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas.

2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Z racji ograniczeń, nie możemy być na cmentarzu, ale ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.

3. W poniedziałek, 2 listopada sprawowana będzie Msza święta o godz. 17:00, poprzedzona modlitwą wypominkową o godz. 16:30.

4. Przez cały listopad możemy pomagać duszom w czyśćcu ofiarując odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, czyli: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Codziennie Msza święta o godz. 17:00.

W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej, przez posługę Szafarzy od godz. 8:00. Prosimy o indywidualne zgłoszenia. Składka na tacę będzie przeznaczona na misje.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Zmianę Tajemnic Różańcowych.

6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Malik, lat 96. Rodzinie Zmarłej składamy wyrazy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a Jej duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

Za duszę śp. Marii będą sprawowane 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Bóg zapłać za zamówione intencje.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przed kościołem na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zbiórka nie będzie prowadzona na cmentarzu.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Szarek, Kmieć, a na ten tydzień prosimy rodziny Kantor, Kiełbasa, Siwiak, Dyja, Chlipała.

9. Zachowujmy przepisy epidemiologiczne – noszenie maseczki, dezynfekcja rąk, dystans społeczny, a także ograniczenia liczby osób w kościele.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

11. Polecamy lekturę prasy katolickiej.