Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Intencje Mszy Świętych znajdują się w dedykowanej zakładce menu głównego.

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

4. W tym tygodniu za wypominanych będziemy się modlić w środę, czwartek i piątek o godz. 16:30.

5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

6. Biskup tarnowski wyraził poparcie dla Inicjatywy Obywatelskiej „Tak dla rodziny. Nie dla gender”, mającej na celu wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej i podjęcie prac nad nową – Konwencją o prawach rodziny. Podpisy można składać w zakrystii, podając numer PESEL. Inicjatywie patronuje Akcja Katolicka naszej parafii.

7. Informujemy, że w kościele zostało włączone ogrzewanie. Prosimy o zamykanie drzwi świątyni.

8. Od przyszłej niedzieli, Caritas będzie rozprowadzać świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Podstawowa ofiara małej świecy to 6 zł., a dużej 15 zł.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Barbara Pająk, lat 66. Rodzinie zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

Msza święta w siódmy dzień po śmierci będzie sprawowana w piątek o godz. 17:00. Pogrzeb odbędzie się prawdopodobnie 5 grudnia br.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kołodziej, Kaczówka, Gąsior, Rodak, Sowiński, a na ten tydzień prosimy rodziny Chrzęszczyk, Szura, Ćwik, Brzeski, Witkiewicz.

11. Zachowujmy przepisy epidemiologiczne – noszenie maseczki, dezynfekcja rąk, dystans społeczny.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego. Dziś, z racji wspomnienia św. Cecylii, składamy serdeczne życzenia Panu Organiście i wszystkim dbającym o piękno śpiewu w liturgii.

13. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość.

W tym tygodniu patronują nam:

• wtorek – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy.