XXXIII Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

Przeżywamy dzisiaj także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Drogowych. Stowarzyszenie PRZEJŚCIE organizuje w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie uroczyste obchody z wypominkami i Mszą świętą za wszystkich, którzy zginęli na drogach. Więcej informacji na stronie internetowej.

2. W środę tradycyjnie o godz. 17:00 gromadzimy się w naszym kościele na Mszy świętej, a po niej odmawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

4. W tym tygodniu będziemy modlić się za wypominanych we wtorek i środę o godz. 16:30. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian.

5. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Dzień ten jest patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza. Zachęcamy wszystkich do podjęcia modlitwy nowennowej. Więcej informacji na stronie internetowej.

6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Julian Sereda (lat 78). Rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jego duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj mu wieczne spoczywanie.

Za duszę śp. Juliana zostanie odprawionych 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu oraz poza ogłoszonymi na pogrzebie – Msze święte z intencji Bożeny i Antoniego Bryk, od rodziny Niedojadło oraz od rodziny Kapitan.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Targosz, Hamowski, Hamowski, Kołodziej, Schab, a na ten tydzień prosimy rodziny Kołodziej, Kaczówka, Gąsior, Rodak, Sowiński.

8. Zachowujmy przepisy epidemiologiczne – noszenie maseczki, dezynfekcja rąk, dystans społeczny. Zachęcamy do udziału w Mszach świętych sprawowanych w dni powszednie.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do Stołu Pańskiego.

10. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny i Mały Gość.

W tym tygodniu patronują nam:

• wtorek – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica,
  • środa – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc,
  • piątek – św. Rafał Kalinowski, uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.