Pierwsza Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej Roratami. W naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17:00, a w sobotę o godz. 7:00. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece.

3. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej podczas Mszy św. o godz. 17:00.

W piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 16:30. Msza święta wieczorna będzie sprawowana o godz. 17:00. Składka na tacę będzie przeznaczona na misje. W tym dniu przeżywamy również Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy.

Z racji pogrzebu, w tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych. Zostają one przeniesione na termin bliższy świętom Bożego Narodzenia.

W sobotę zapraszamy na roraty o godz. 7:00 i nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej roratniej. O godz. 12:00 odbędzie się pogrzeb śp. Barbary Pająk.

4. W tym roku, z uwagi na pandemię, Pan Organista nie będzie roznosić opłatków do naszych domów. Będziemy je mogli odebrać w zakrystii. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone jako uzupełnienie jego wynagrodzenia.

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

6. Zachęcamy do nabycia świec Caritas. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, a wśród nich Ks. Kanonikowi z okazji 90. urodzin. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana w piątek o godz. 17:00.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiarę złożoną na sprzątanie kościoła rodzinie Witkiewicz, a na ten tydzień prosimy rodziny Gadziała, Plebania, Niedojadło, Ostręga, Marciniec.

9. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny z kalendarzem, Promyczek Dobra z bańką na choinkę.

• poniedziałek – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;
  • czwartek – św. Franciszek Ksawery, prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;
  • piątek – św. Barbara, dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.