Druga Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Pamiętajmy również o upominkach dla najbliższych z okazji wspomnienia św. Mikołaja.

2. Zachęcamy do nabywania świec Caritas oraz poświęconych opłatków na stół wigilijny. Opłatki można odbierać w zakrystii po Mszy świętej. Ofiary złożone przy tej okazji są wyrazem naszego podziękowania za pracę Pana Organisty.

3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

4. We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:30 i 17:00. W czasie Mszy św. wieczornej, dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej (kl. 3) przyjmą medaliki.

5. Biskup tarnowski wydał zarządzenie dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej w naszej diecezji. Można się z nim zapoznać na Portalu Diecezji Tarnowskiej.

6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Genowefa Flis, lat 92. Rodzinie zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu, a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

Za duszę śp. Genowefy będzie sprawowanych 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu.

Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Barbary Pająk. W jej intencji będą sprawowane 3 Msze święte od uczestników pogrzebu.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Gadziała, Plebania, Niedojadło, Ostręga, Marciniec, a na ten tydzień prosimy rodziny Biedroń, Milewski, Milewski, Mach, Poplicha.

8. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19, o oddawanie osocza.

Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”.

Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

10. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • poniedziałek – św. Ambroży, Biskup, patron pszczelarzy.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.