Czwarta Niedziela Adwentu

1. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

2. Parafianie potrzebujący skorzystać z sakramentu Pokuty, mogą to uczynić dzisiaj po Mszy św. oraz codziennie pół godziny przed Roratami. Dodatkowo we wtorek od godz. 19:00 do 20:00 zapraszamy osoby pracujące, które nie mogą skorzystać ze Spowiedzi w innych terminach. W tym czasie odbywać się będzie Adoracja Pana Jezusa w ciszy.

3. Serdecznie zapraszamy na Roraty, które odbywać się będą do środy o godz. 17:00, a we Wigilię o godz. 7:00. Roraty połączone będą z Nowenną do Dzieciątka Jezus.

4. W czwartek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszamy wszystkich parafian i gości na Pasterkę. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. Ofiary z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Życia.

5. W Boże Narodzenie Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.

6. W sobotę, 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W czasie Sumy poświęcimy owies. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Z racji pandemii kolęda misyjna odbędzie się w kościele. Kolędnicy po każdej Mszy św. przedstawią scenkę, tą którą odgrywali w domach. Ofiary złożone na ich ręce przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na realizację projektów misyjnych w Brazylii, Republiki Środkowoafrykańskiej, Czadu, Republiki Konga.

7. W przyszłym tygodniu świętować będziemy Niedziela Świętej Rodziny. Z tej okazji, w czasie każdej Mszy świętej odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na przygotowanie kościoła na Święta rodzinom Łabuz, Szostak, Gruza, Babło, Foszt, Mróz, Kobyłecki, Sobczyk.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Tadeusz Drwal, lat 81 oraz śp. Lucyna Kocoł, lat 63, której pogrzeb odbędzie się prawdopodobnie w środę o godz. 12:00. Rodzinom zmarłych składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a ich dusze polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj im wieczne spoczywanie.

10. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny oraz Mały Gość z szopką do sklejania.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.