Niedziela Świętej Rodziny

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dla naszej diecezji jest to Niedziela Synodalna, połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Są one fundamentem każdej relacji małżeńskiej i rodzinnej.

2. Zbliża się koniec roku. W czwartek, 31 grudnia o godz. 16:00  zapraszamy na dziękczynne Nabożeństwo Eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo na rozpoczynający się nowy rok.

3. W piątek, 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte sprawowane będą według porządku niedzielnego. Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu obchodzimy również Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także jest to pierwszy piątek miesiąca. Módlmy się wówczas także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.

4. Chorych odwiedzimy w piątek, 8 stycznia od godz. 8:30.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia zapraszamy na Różaniec i Zmianę Tajemnic Różańcowych o godz. 17:00.

6. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie kościoła i szopki na Święta – Pani Wioletcie i Panu Markowi Maciuszek, a także osobom im pomagającym. Bóg zapłać za ofiarowanie choinki rodzinie Dyja oraz gwiazd betlejemskich rodzinie Ludwa. Dziękujemy za przygotowanie liturgii, solistce Milenie Mozgowiec oraz za występ chóru w czasie Świąt. W tym tygodniu prosimy o ofiary na sprzątanie kościoła rodziny Szywała, Drwal, Kiełbasa, Barwacz, Barwacz.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • poniedziałek – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;
  • sobota – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, biskupi i doktorzy Kościoła.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.