Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

2. W tym roku nie odbędzie się tradycyjna Wizyta Duszpasterska. Będziemy natomiast sprawować specjalne nabożeństwa w kościele dla poszczególnych rejonów parafii. Przynieśmy wówczas do kościoła wodę do poświęcenia. Msza św. będzie ofiarowana o błogosławieństwo dla zaproszonych rodzin. Każda rodzina otrzyma broszurę z nabożeństwem, które należy odprawić w domu po powrocie z kościoła.

Msze kolędowe:

Wtorek godz. 17:00 – mieszkańcy ulicy od kościoła do autostrady, strona południowo-zachodnia,

Czwartek godz. 17:00 – mieszkańcy ulicy od autostrady do kościoła, strona południowo-wschodnia, oraz ulicy w stronę cmentarza i „górki”,

Piątek godz. 17:00 – mieszkańcy ulicy od szkoły do Śmigna, strona północno-wschodnia.

3. W środę, 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to równocześnie Misyjny Dzień Dziecka. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy sprawowane będą według porządku niedzielnego. Prosimy kolędników misyjnych o obecność w strojach kolędniczych na Mszy świętej o godz. 10:00.  Ofiary tego dnia przeznaczone będą na Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej.  Zestawy na Trzech Króli możemy nabywać na stoliku z prasą.

4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W piątek 8 stycznia, odwiedzimy chorych od godz. 8:30.

6. W niedzielę Chrztu Pańskiego, zakończy się okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją, kolędy będziemy śpiewać do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Szywała, Drwal, Kiełbasa, Barwacz, Barwacz, a na ten tydzień prosimy rodziny Drewko, Wałaszek, Sztorc, Jarmuła, Gut.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.