IV Niedziela w ciągu roku

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.

2. Dziś po południu nabożeństwo czterdziestogodzinne. O godz. 14:00 zapraszamy ojców i młodzież, a o godz. 15:00 matki i dzieci.

3. We wtorek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec sprawowane będą o godz. 7:30 i 17:00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Składka tego dnia będzie przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji. W kościele można nabywać gromnice – podstawowa ofiara 12 zł.

4. W środę przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszach Świętej pobłogosławimy świece i owoce ku jego czci.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców. Okazja do spowiedzi przed Mszą św.

W pierwszy piątek odwiedzimy chorych od godz. 14:00. Msze św. będą sprawowane o godz. 6:30 i 17:00. O godz. 16:00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu. W jej czasie będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.  Składka na tacę będzie przeznaczona na misje. W tym dniu przypada także wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W czasie Mszy św. pobłogosławimy chleb, sól i wodę.

W pierwszą sobotę zapraszamy na Zmianę Tajemnic Różańcowych i Różaniec o godz. 17:00.

Korzystajmy z możliwości spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

6. W przyszłą niedzielę drugi dzień nabożeństwa czterdziestogodzinnego. O godz. 14:00 zapraszamy ojców i młodzież, a o godz. 15:00 matki i dzieci.

7. Ks. Kanonik nadal przebywa w szpitalu. Jego stan zdrowia się poprawił. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

8. Wczoraj w mościckiej parafii odbyła się uroczystość święceń nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji – Ks. Bpa Artura Ważnego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej diecezji tarnowskiej.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na pomoc dla Chorwacji (851 zł). Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Wzorek, Głowacz, Kotwis, Jewuła, Wałaszek, a na ten tydzień prosimy rodziny Bawoł, Nowak, Szczakuła, Kubik, Kubik.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.