III Niedziela w ciągu roku

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Trwa dzisiaj dzień solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Chorwacji. Wspomagamy ich modlitwą oraz ofiarami do puszek przed kościołem. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego.

2. W piątek rozpocznie się X Forum Formacyjne: Moc Misji – Tajemnica Eucharystii.

Forum adresowane jest do Wszystkich Diecezjan, a szczególnie do tych, którym leży na sercu troska o Kościół i głębsza relacja z Jezusem oraz świadomość bycia chrześcijaninem – uczniem misjonarzem. Czas pandemii może być szansą duchowego spotkania, jedności, adoracji i modlitwy całej diecezji w jednym czasie, w jednym duchu.

Z powodu epidemii nie jest możliwe, aby to spotkanie odbywało się fizycznie w jednym miejscu, dlatego chcemy, aby miejscem Forum był kościół parafialny i przestrzeń radiowo – internetowa. Transmisje odbywać się będą na falach Radia RDN, przez kanał Synaj.tv na platformie YouTube oraz Radia internetowego Profeto.

Piątek, 29.01, godz. 19:30: wysłuchamy konferencji ks. Wojciecha Węgrzyniaka oraz będziemy trwać na adoracji, dlatego zapraszamy wszystkich w piątek do naszego kościoła.

Sobota, 30.01, godz. 19:30: konferencja ks. Krzysztofa Porosło oraz uwielbienie prowadzone przez Księdza Biskupa Artura Ważnego.

W ten dzień zachęcamy również do udziału w transmisji święceń biskupich ks. Artura Ważnego. Będzie ją można obejrzeć o godz. 10:00 w telewizji TRWAM lub posłuchać w radiu RDN.

Niedziela, 31.01, godz. 19:30: nieszpory eucharystyczne ze słowem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

3. W dalszym ciągu pamiętajmy o modlitwie w intencji Księdza Kanonika Jana prosząc o zdrowie, ponieważ nadal przebywa on w szpitalu.

4. W piątek przeżywać będziemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwo czterdziestogodzinne, które będzie trwało przez trzy niedziele od 14:00 do 16:00. Na godz. 14:00 zapraszamy ojców i młodzież, a na godz. 15:00 matki i dzieci.

6. Chór męski dziś koncertuje w Wierzchosławicach, dlatego nie ma Pana Organisty.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności ŚP. Krystyna Patrzałek, lat 65. Rodzinie zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

Za duszę ŚP. Krystyny będą sprawowane 4 Msze św. od uczestników pogrzebu.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Lech, Maciuszek, Stelmach, Podlasiewicz, Grabczyński, a na ten tydzień prosimy rodziny Wzorek, Głowacz, Kotwis, Jewuła, Wałaszek.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

10. Pani Sołtys informuje, że nakazy podatkowe na 2021 rok będzie można odbierać w biurze sołtysa. Z powodu panującej sytuacji epidemicznej nakazy nie będą dostarczane do domów.

Nakazy podatkowe i wykaz płatności za odpady komunalne można odbierać począwszy od 28 stycznia:

– w czwartki w godzinach 10:00 – 15:00;
– w piątki i soboty w godzinach 15:00 – 18:00;
– w niedziele po Mszach Świętych.

Ostateczny termin odbioru – 17 luty.

• poniedziałek – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;
  • wtorek – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
  • czwartek – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.