Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

Z głębokim żalem informujemy parafian, że odszedł do Pana długoletni Duszpasterz naszej parafii, Ksiądz Kanonik Jan Bereś.

O godzinie 12:15 nastąpi wprowadzenie do kościoła trumny z ciałem Księdza Kanonika, następnie Różaniec. O godzinie 13:00 sprawowana będzie Msza święta pogrzebowa z udziałem Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego i wielu kapłanów. Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć we Mszy Świętej osobiście, transmitowana ona będzie na naszym kanale w serwisie YouTube.

Po Mszy świętej ciało śp. Księdza Kanonika Jana pozostanie w parafii do poniedziałku, do godziny 12:00. Będzie to czas na nasze osobiste pożegnanie. Dziś jeszcze o godzinie 19:00 odmówimy Różaniec. Kościół pozostanie otwarty do godz. 20:30. W poniedziałek Msza święta w jego intencji będzie sprawowana o godz. 8:30.

Msza święta pogrzebowa sprawowana będzie w kościele parafialnym w Łączkach Kucharskich w poniedziałek, 22 lutego, o godz. 14:00, a następnie ciało śp. Księdza Kanonika Jana zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16:30 dla wszystkich. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz 15:10 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W czasie Gorzkich Żali składka od przyszłej niedzieli zbierana będzie na kwiaty do Bożego grobu, wystrój na Wielkanoc.

2. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Leśniak, Szarek, Wałaszek, a na ten tydzień prosimy rodziny Kozioł, Foszt, Górecki, Patyk, Szablowscy.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.