Druga Niedziela Wielkiego Postu

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi, który jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

3. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

W czwartek o godz. 17:00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy na Mszę świętą uczniów klasy 7 i 8, a wcześniej na spowiedź przed pierwszym piątkiem od godz. 16:30.

W piątek odwiedzimy chorych od godz. 13:30. W czasie drogi krzyżowej o godz. 16:30 będziemy rozważać mękę Pana Jezusa, a po niej sprawowana będzie Msza święta. Okazja do spowiedzi od godz. 16:15. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona będzie na misje.

W sobotę zapraszamy na Różaniec i Zmianę Tajemnic Różańcowych o godz. 17:00.

5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:10 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za udział w pożegnaniu śp. Księdza Kanonika Jana, a także za wszelkie modlitwy w jego intencji. Bóg zapłać za zamówione Msze święte – indywidualne od Parafian (15) i uczestników pogrzebu (20). W sumie sprawowanych będzie ponad 130 Mszy świętych w jego intencji. Część z nich została już przekazana do odprawienia poza parafią. Dziękuję za ofiary na kwiaty i wieńce, a także za przygotowanie liturgii, kościoła, parkingu i plebanii.

7. Część intencji zamawianych za zmarłych przy okazji pogrzebu poszczególnych osób będą odprawiane z konieczności poza parafią w najbliższym czasie:

+Lucyna Czapkowicz – 20 Mszy św. – oo Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej,

+Stefania Czeczot – 30 Mszy św. – Księża Filipini,

+Genowefa Flis – 25 Mszy św.

+Maria Malik – 20 Mszy św. w Ełku

Msze św. za innych Zmarłych będą sukcesywnie przekazywane do odprawienia poza parafią, aby termin ich odprawienia nie przekraczał jednego roku.

8. Caritas przystępuje do kolejnej akcji Wielkopostne Dzieło Pomocy Chorym. Nabywając paschalik, baranka lub zapełniając skarbonkę z rodziną możemy przyjść z pomocą potrzebującym, zwłaszcza chorym. Podstawowa ofiara za baranka czy paschalik wynosi 6 zł.

9. Korzystajmy z Sakramentu Pokuty przy każdej okazji, aby uzyskiwać także odpusty przywiązane do Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Przeklasa, Kozioł, Foszt, Górecki, a na ten tydzień prosimy rodziny Ziencina, Babiarz, Pyjor, Sówka, Schab.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• w czwartek – św. Kazimierz, królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.