Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15:10.

3. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

4. W piątek będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16:00 dla dzieci, a dla dorosłych po Mszy świętej o godz. 17:00 – prosimy kandydatów do Bierzmowania o jej poprowadzenie.

5. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zbigniew Drwal, lat 82. Rodzinie Zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a Jego duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj mu wieczne spoczywanie.

7. Rozpoczęły się prace przy zabezpieczeniu drzwi głównych kościoła, zakrystii i magazynu. Prosimy o składanie ofiar na ten cel składać w podpisanych kopertach. Serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które już je złożyły. Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczone będą na cele inwestycyjne parafii.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Ziencina, Babiarz, Pyjor, Sówka, a na ten tydzień prosimy rodziny Sak, Ostręga, Wajda, Wajda, Galus.

9. Dziękujemy Panu Janowi Rasiowi za zastępstwo. Pan Wiesław jest na zwolnieniu lekarskim. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia.

10. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny (6 zł.) oraz Gość Niedzielny Extra o Św. Józefie (9 zł.)

11. Pani Sołtys przypomina o zapłacie podatku i odebraniu nakazów.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.