Niedziela Laetare

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. W liturgii Kościoła Czwarta Niedziela Wielkiego Postu jest nazywana niedzielą Laetare, co oznacza „Raduj się Jerozolimo”.

2. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15:10.

3. W środę rozpoczniemy Triduum ze św. Józefem. W tych dniach o godz. 17:00 sprawowana będzie Msza św. Wykorzystajmy te dni jako przygotowanie do bliskich już Świąt Wielkanocnych. W tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych ani spowiedzi całodniowych w parafiach. Korzystajmy z możliwości przystąpienia do sakramentu Pokuty przed każdym nabożeństwem lub po nim.

4. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową – dla dzieci o 16:00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o 17:00. W tym dniu przypada uroczystość św. Józefa. Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy również możliwość uzyskania odpustu zupełnego z okazji nabożeństw pasyjnych pod zwykłymi warunkami.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na odnowienie drzwi kościoła oraz na tacę dzisiejszej niedzieli przeznaczoną na cele inwestycyjne.

6. Składamy serdeczne podzękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Sak, Ostręga Rafał, Ostręga Józef, Wajda, Wajda, Galus, a na ten tydzień prosimy rodziny Rydzy, Limanowski, Ostręga Barbara, Moskal, Piwek.

7. Część intencji mszalnych zamawianych za zmarłych przy okazji pogrzebu poszczególnych osób zostały przekazane do odprawienia z konieczności poza parafią:

+Ks. Jana Beresia – 34 intencje
+Stanisława Starzec – 20 intencji
+Tadeusza Drwal – 64 intencje
+Zbigniewa Drwal – 22 intencje
+Juliana Seredę (w tym gregorianka) – 90 intencji
+Lucyny Czapkowicz – 16 intencji
+Lucyny Kocoł – 25 intencji
+Marii Wójcik – 30 intencji

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. Szczepienie psów w Pawęzowie odbędzie się 16 marca.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.