XI Niedziela w ciągu roku

1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawujemy codziennie po Mszy świętej. Zapytajmy siebie, czy uczestniczymy w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz czy korzystamy z sakramentu pojednania. W zabieganym świecie nie można zgubić tego, co najistotniejsze – spraw duszy.

3. We wtorek przypada 9 rocznica objęcia diecezji przez Ks. Bp. Andrzeja Jeża. Otoczmy Pasterza naszą modlitwą.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Diecezjalne Święto Rodziny.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Raś, Wiejacki, Witek, Mozgowiec, a na ten tydzień prosimy rodziny Duda, Golec, Płaczek, Nawój, Lipiński

6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Bawoł (Tarnów). Rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jego duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj mu wieczne spoczywanie.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek – bł. Michał Kozal, biskup, męczennik w obozie w Dachau;
  • w czwartek – św. Albert Chmielowski, zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.