XII Niedziela w ciągu roku

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak uciszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud – Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszach świętych. Zadbajmy o to, byśmy choć raz, rodzinnie, stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

3. W poniedziałek o godz. 18:00 sprawowana będzie Msza święta w intencji dzieci z klasy 4, przeżywających rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

4. W środę o godz. 10:45 w naszej szkole odbędzie się egzamin przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z klasy 7. W miarę możliwości prosimy rodziców o obecność.

5. Również w środę od godz. 17:00 będzie możliwa spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego. Jest to równocześnie Dzień Ojca. W szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

6. W czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

7. W piątek o godz. 9:30 sprawowana będzie Msza święta na zakończenie roku szkolnego. Będziemy dziękować za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży uwieńczoną dobrymi wynikami.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinie Lipiński, a na ten tydzień prosimy rodziny Lubański, Bielaszka, Socha, Barnaś, Albertusiak.

9. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • w poniedziałek – św. Alojzy Gonzaga, alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.