XVII Niedziela w ciągu roku

1. Każda Msza święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

2. Przeżywamy dzisiaj dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach, zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Otaczamy ich naszą modlitwą i wspieramy ofiarami do puszek przed kościołem.

3. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach świętych nastąpi błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na akcję MIVA, czyli pomoc misjonarzom. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

4. Trwa czas urlopów, wakacji  i wypoczynku, dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

5. W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

6. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji: śp. Józefa Gnoińskiego, śp. Ryszarda Rasia, śp. Marii Tryt (greg.) oraz śp. Kazimierza Barnaś (greg.).

7. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Korczykowski, Sobol, Sobol, Jękot, Jękot, a na ten tydzień prosimy rodziny Misiura, Misiura, Kopeć, Skrabacz, Mucha.

9. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość i Promyczek Dobra.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• poniedziałek – św. Joachim i św. Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa,
  • czwartek – św. Marta, siostra Łazarza i Marii,
  • sobota – św. Ignacy Loyola, prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.