XVIII Niedziela w ciągu roku

1. Rozpoczynamy sierpień, miesiąc abstynencji i wielkich rocznic narodowych. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej i przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego.

2. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.

3. Jutro możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek będziemy modlić się o liczne powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek odwiedzimy chorych od godz. 8:00. Wieczorem, o godz. 17:00 rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu. Skorzystajmy z możliwości Spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. W tym dniu obchodzimy również Święto Przemienienia Pańskiego.

W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie i zmianę tajemnic różańcowych.

5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. Ofiary przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

6. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji: śp. Ks. Jana Beresia (greg.), śp. Józefa Gnoińskiego, śp. Barbary Pająk, śp. Stanisława Jarmuły, śp. Józefa Gąciarza oraz śp. Ryszarda Rasia.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc poszkodowanym przez powodzie i nawałnice (1072 zł), które przekazano na konto Caritas oraz za ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa pojazdów, czyli na akcję MIVA (1445 zł).

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kopeć, Mucha, a na ten tydzień prosimy rodziny Roman, Szerszeń, Szerszeń, Ludwa, Chrobak.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

10. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość i Promyczek Dobra.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• środa – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.