XXII Niedziela w ciągu roku

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

2. W poniedziałek, 30 sierpnia o godz. 17:00 odbędzie się zebranie rodziców dzieci przedszkolnych w sali sportowej, z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.

3. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

W tym dniu od godz. 17:30 zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu Pokuty przed rozpoczęciem roku szkolnego.

4. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

1 września rozpocznie się również nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy.

5. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 18:00 sprawowana będzie Msza święta w intencji licznych powołań kapłańskich i zakonnych. Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów.

W piątek odwiedzimy chorych od godz. 7:30. Skorzystajmy z okazji do spowiedzi od godz. 17:00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz.18:00 sprawowana będzie Msza święta. Składkę na tacę przeznaczymy na misje.

W sobotę o godz. 6:30 sprawowana będzie Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie i zmianę tajemnic różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na pomoc dla Afganistanu.

7. W nadchodzącym tygodniu rozpocznie się Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie pod hasłem „Zgromadzeni z Matką Bożą Zawadzką na Eucharystii”.

8. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji śp. Stanisława Jarmuły oraz śp. Ryszarda Rasia (greg.).

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Wawrzon, Sak, Pająk, Burnat, Oleksyk oraz nowożeńcom z dnia wczorajszego, a na ten tydzień prosimy rodziny Jagieła, Jagieła, Jagieła, Szczepański, Sielicki.

10. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość. W przyszłym tygodniu będzie dostępny specjalny numer Gościa Niedzielnego o Słudze Bożym Ks. Prymasie Stefanie Wyszyńskim w cenie 10 zł.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • piątek – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.