XXIII Niedziela w ciągu roku

1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Afgańczykami. Modlimy się o pokój w tym kraju. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę do puszek.

2. W środę, 8 września przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki naszej diecezji. O godz. 12:00 rozpocznie się proces beatyfikacyjny Sługi Bożej Stefanii Łąckiej. Po Mszy świętej o godz. 18:00 poświęcimy ziarno.

W nadchodzącym tygodniu, w bazylice katedralnej rozpocznie się Tydzień Maryjny, który potrwa do 15 września. We czwartek, 9 września o godz. 18:00 sprawowana będzie Suma odpustowa w intencji parafii naszego dekanatu.

3. Ofiary przyszłej niedzieli będą przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. Został naprawiony daszek na dzwonnicy, który wykonała firma Deker. Dzięki waszemu wsparciu i pomocy osobistej nasza świątynia i jej otoczenie coraz bardziej zachwycają. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojność i otwartość oraz gotowość do pomocy.

4. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji śp. Stanisława Jarmuły, śp. Marii Malik oraz śp. Ryszarda Rasia (greg.)

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Jagieła, Jagieła, Jagieła, Szczepański, Sielicki, a na ten tydzień prosimy rodziny Sereda, Ostręga, Armatys, Drwal, Gnoiński.

6. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz Podyplomowe Studia z Katechezy Przedszkolnej. Druga tura rekrutacji rozpoczęła się 1 września i będzie trwać do 20 września 2021 r. Studia te przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie internetowej wydziału.

7. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny oraz Mały Gość. Dzisiaj dostępny jest również numer specjalny Gościa Niedzielnego o Słudze Bożym Ks. Prymasie Stefanie Wyszyńskim w cenie 10 zł. Zachęcamy do nabycia kalendarza rolników w cenie 23 zł.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.