XXVII Niedziela w ciągu roku

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie.

Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 15:30. W tygodniu Msze święte będą sprawowane wieczorem o godz. 18:00, natomiast we czwartek będzie także rano o godz. 6:30.

3. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. „Chcesz świętych kapłanów? Módl się za nich”. W odpowiedzi na to wezwanie zapraszamy do modlitwy za kapłanów z naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. W naszej diecezji od wielu lat obchody Dnia Papieskiego połączone są z Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny. W tym roku nie będzie tego Marszu w jednym miejscu, w naszej parafii w ramach tego marszu ofiarujemy modlitwę różańcową w intencji małżeństw i rodzin i przypomnimy ewangeliczną wizję małżeństwa i rodziny o której tak często pisał św. Jan Paweł II.

Przed kościołem będą zbierane ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, fundację, która wspiera uzdolnioną ale niezamożną młodzież, stanowiącą żywy pomnik Św. Jana Pawła II.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kiełbasa, Siwiak, Dyja, Kołodziej, Kołodziej, a na ten tydzień prosimy rodziny Kaczówka, Rodak, Sowiński, Gąsior, Gadziała.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

7. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość i Promyczek Dobra.

• poniedziałek – św. Franciszek z Asyżu, diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych,
  • wtorek – św. Faustyna Kowalska, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego Miłosierdzia,
  • czwartek – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca (trwa Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni).