XXVIII Niedziela w ciągu roku

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

2. Codziennie o godz. 17:30 sprawujemy nabożeństwa różańcowe. W sposób szczególny zapraszamy uczniów klas IV, V i VI we wtorek, klasy VII w środę oraz klasy VIII we czwartek. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania Różańca w rodzinach.

3. We czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

4. W piątek, 15 października odbędzie się zbiorowy pochówek dzieci pozostawionych w tarnowskich szpitalach. Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godz. 15:00 w kościele parafialnym w Tarnowie–Mościcach, której przewodniczyć będzie Ks. Biskup Artur Ważny. Po Mszy świętej nastąpi przejazd na cmentarz komunalny w Tarnowie–Mościcach, gdzie znajduje się mogiła zbiorowa i Miejsce Pamięci Dzieci Utraconych. Jednym ze stałych punktów tego wydarzenia jest uroczyste wyczytanie na cmentarzu imion dzieci narodzonych dla Nieba.

5. W sobotę, 16 października przypada 43. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zapraszamy do udziału w sprawowanej Mszy świętej, ponieważ w tym dniu przypada także pierwsza rocznica śmierci Ks. Antoniego Pisia, poprzedniego proboszcza naszej parafii.

6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Wykorzystajmy odpowiednią pogodę do uporządkowania grobów na cmentarzu. Ze stoliku z prasą można zabrać ze sobą kartki na wypominki roczne czy listopadowe. Kartki można również pobrać tutaj.

7. Urząd Gminy prosi o zabranie formularzy w formie papierowej o emisyjności naszych pieców, wypełnienie ich i złożenie w urzędzie bądź w formie elektronicznej.

8. W sobotę, 23 października, w sanktuarium pod wezwaniem bł. Karoliny w Zabawie odbędzie się XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Osoby chętne na wyjazd proszone są o zgłaszanie się do końca tygodnia.

Modlitwą różańcową wspierać będziemy misje i misjonarzy (obecni będą ich reprezentanci), a także prosić o beatyfikację męczennika Ks. Jana Czuby. Dzień spotkania będzie tradycyjnie wspomnieniem 23. rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Zapoznamy się też bliżej z postacią bł. Karoliny. Wyjazd około godz. 8:30, natomiast powrót około godz. 15:00.

9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Kaczówka, Rodak, Gadziała, Chlipała, Sowiński, a na ten tydzień prosimy rodziny Targosz, Hamowski, Hamowski, Schab, Schab.

10. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• środa – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych,
  • piątek – św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego,
  • sobota – św. Jadwiga Śląska, żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.