XXX Niedziela w ciągu roku

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Witamy w naszej wspólnocie Diakona Michała Gądka, który będzie gościł w naszej parafii w ramach praktyki duszpasterskiej.

2. Kończy się październik – miesiąc Różańca. Codziennie o godz. 17:30 sprawujemy nabożeństwa różańcowe. W sposób szczególny zapraszamy uczniów klas I-III w poniedziałek, klas IV-VI we wtorek, klasy VII w środę oraz klasy VIII we czwartek. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania Różańca w rodzinach.

Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

3. Codziennie pół godziny przed różańcem można przystąpić do spowiedzi.

4. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe.

5. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W poniedziałek, 1 listopada będziemy sprawować Msze święte o godz. 7:30, 10:00 i 13:00.

W Dzień Zaduszny, 2 listopada Msze święte odprawimy o godz. 6:30, 9:00 i 17:00, połączone z wypominkami za zmarłych (15 minut).

6. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Należy także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Schab i Ks. Proboszcz, a na ten tydzień prosimy rodziny Niedojadło, Ostręga, Biedroń, Marciniec, Łabuz.

8. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będzie prowadzona kwesta na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, które w tym roku przeżywa jubileusz 200-lecia istnienia. Ofiary te są przeznaczone na bieżące utrzymanie kandydatów do kapłaństwa. Ks. Rektor z góry dziękuje za złożone ofiary. O kwestowanie proszę Akcję Katolicką, lektorów i ministrantów.

9. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie rozpoczął się Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą odbywać się w środy i niedziele o godz. 19:00. Można się jeszcze do niego dopisać na spotkaniu dziś o godz. 19:00.

10. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji śp. Zbigniewa Drwala.

11. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Promyczek Dobra oraz Mały Gość z komiksem.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • czwartek – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.