XXXI Niedziela w ciągu roku

1. Architektura wielu współczesnych świątyń może nas zachwycać i prowadzić do głębokich refleksji nad istotą wiary. To tylko budowle, lecz poświęcone stają się przestrzenią spotkania Boga z człowiekiem. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.

2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętychbędzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. W naszym kościele o godz. 13:00 sprawować będziemy Mszę świętą, a po niej odbędzie się procesja żałobna na cmentarz. Pozostałe Msze święte odprawimy o godz.  7:30 i 10:00.

Na cmentarzu będą zbierane ofiary do puszek, przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Już teraz dziękuję za Waszą hojność.

3. We wtorek, 2 listopada przypada Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze święte będą sprawowane o godz. 6:30, 9:00 i 17:00, poprzedzone wypominkami (15 minut).

4. Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej, w związku z pandemią  koronawirusa przez cały listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Należy także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5. Można jeszcze składać wypominki roczne. W oktawie Wszystkich Świętych różaniec z wypominkami odmawiać będziemy po wieczornej Mszy świętej o godz. 17:00.

6. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek miesiąca w czasie Mszy świętej o godz. 17:00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. Obowiązkowo niech uczestniczą kandydaci do Bierzmowania w ramach comiesięcznej celebracji.

W pierwszy piątek odwiedzimy chorych od godz. 7:30. O godz. 16:00 rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu. W jej czasie przypominamy o możliwości spowiedzi. O godz. 17:00 sprawować będziemy Mszę świętą, a po niej odmówimy różaniec za zmarłych. Składka na tacę będzie przeznaczona na misje.

W pierwszą sobotę zmiana tajemnic różańcowych.

7. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji śp. Zofii Więckowskiej.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Ćwik, Niedojadło, Ostręga, Biedroń, Marciniec, Łabuz, a na ten tydzień prosimy rodziny Mach, Poplicha, Milewski, Milewski, Szostak.

9. Składamy serdeczne podziękowanie dla rodzin P. Jana Szarka i P. Mieczysława Kozioła za sfinansowanie odnowienia sztandaru procesyjnego oraz za zamontowanie go w kościele. Serdecznie dziękujemy także Państwu Ludwa za ofiarowane chryzantemy.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • czwartek – św. Karol Boromeusz, biskup, gorliwy duszpasterz.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.