XXXII Niedziela w ciągu roku

1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

Dziś pierwsza niedziela listopada. Serdecznie zapraszamy na różaniec z wypominkami o godz. 15:30. W tygodniu za wypominanych będziemy się modlić po Mszy świętej o godz. 17:00.

2. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Należy także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

3. W czwartek będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 9:00. Uroczystości Gminne rozpoczną się o godz. 10:30 w Lisiej Górze.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w całym Kościele Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. W kościele będą do nabycia „Chlebki miłosierdzia” (podstawowa ofiara 5zł.), a także prowadzona będzie zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

5. W przyszłą niedzielę odpust w Śmignie ku czci św. Rafała. Uroczysta Suma będzie sprawowana o godz. 11:00.

6. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji śp. Zofii Więckowskiej.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przy cmentarzu na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie (1554 zł i $101).

8. Składamy serdeczna podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Mach, Poplicha, Milewski, Milewski, Szostak, a na ten tydzień prosimy rodziny Gruza, Bogacz, Babło, Foszt, Mróz.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • środa – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła,
  • czwartek – św. Marcin z Tours, biskup, żołnierz rzymski,
  • piątek – św. Jozafat, biskup i męczennik,
  • sobota – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.