XXXIII Niedziela w ciągu roku

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Kryzys ekonomiczny doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%.  Dziś brakuje niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji, w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego regionu Ziemi Świętej, której patronuje św. Charbel.

Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 roku na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Możemy nabyć chlebek miłosierdzia (podstawowa ofiara 5 zł).

2. W tym tygodniu zapraszamy na różaniec z wypominkami we wtorek i czwartek. We wtorek po Mszy świętej odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii.

3. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to trzecia niedziela miesiąca. Podczas Mszy świętej o godz. 10:00 nastąpi przyjęcie nowych ministrantów i kandydatów.

4. W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP ws. pomocy migrantom, Biskup Tarnowski zwraca się z prośbą o włączenie się w przyszłą niedzielę do zbiórki środków na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju.

5. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji śp. Marii Tryt.

6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Gruza, Bogacz, Babło, Foszt, Mróz, a na ten tydzień prosimy rodziny Skowrońska, Lipińska, Sobczyk, Szywała, Kiełbasa.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • środa – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica, żona Ludwika IV,
  • czwartek – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica,
  • sobota – św. Rafał Kalinowski, prezbiter, karmelita.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.