Czwarta Niedziela Adwentu

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.

2. We wtorek zachęcamy do skorzystania z możliwości spowiedzi adwentowej w godzinach 15:00-17:00 z przerwą od 15:30-16:00. Będzie trzech kapłanów.

3. W tym tygodniu zapraszamy na Roraty o godz. 7:00, z wyjątkiem wtorku – o godz. 17:00, z racji spowiedzi w sąsiednich parafiach.

4. W piątek wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

5. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą świętą o północy, zwaną Pasterką. Pozostałe Msze święte w dzień Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 7:30, 10:00 i 16:00. Składka na tacę w czasie Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

6. W najbliższą niedzielę, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlitwami i ofiarami wesprzemy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W tym też dniu po Mszach świętych wystąpią kolędnicy misyjni, gdyż jak słyszeliśmy w komunikacie Ks. Biskupa – nie będą tradycyjnie odwiedzać naszych domów. Ofiary złożone na ich ręce będą przeznaczone na działalność projektów misyjnych. Bóg zapłać za ofiarność.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Maciuszek, Podlasiewicz, Stelmach, Grabczyńska, Wzorek, Garbacz, Głowacz, Kotwis, Jewuła, Wałaszek, a na ten tydzień prosimy rodziny Kułaga, Wałaszek, Szarek, Foszt, Marciniec.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.