Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

2. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie będziemy śpiewać do 2 lutego.

3. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym ze względu na pandemię będziemy organizować specjalne nabożeństwa kolędowe w kościele dla poszczególnych rejonów parafii. Należy wówczas przynieść do kościoła wodę do poświęcenia. Msze święte będzie ofiarowane o błogosławieństwo dla zaproszonych rodzin. Każda rodzina otrzyma broszurę z nabożeństwem, które należy odprawić w domu po powrocie z kościoła. Gdyby jakaś rodzina miała życzenie przyjęcia księdza po kolędzie, to proszę to zgłosić. Zapraszamy w tym tygodniu następujące rodziny na Msze święte o godz. 17:00.

Msze kolędowe – prosimy o włączenie się w liturgię:

Wtorek dla mieszkańców Kolonii, strona północno-zachodnia.

Czwartek dla mieszkańców Kolonii, strona południowo-zachodnia.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Bawoł, Kubik, Kubik, Szarek, Szczakuła, a na ten tydzień prosimy rodziny Nowak, Folta, Michałków, Górecka, Kowalski.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary:

– na Fundusz Ochrony Życia – 533 zł.
– na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II – 1358 zł.
– złożone na ręce Kolędników Misyjnych – 2824 zł. (w tym 500 zł. od Koła Gospodyń w czasie kolędy)
– na cele diecezjalne w Nowy Rok – 1026 zł.
– na Misje w święto Objawienia Pańskiego – 1251 zł. i 30 EUR.

7. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Bernadetę Modelską, śp. Jana Misiurę oraz śp. Alicję Wardzała. Rodzinom zmarłych składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a ich dusze polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj im wieczne spoczywanie.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.