II Niedziela w ciągu roku

1. Dziś przypada druga niedziela w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4. W piątek będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

5. We środę przypada dla naszej parafii dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to pamiątka nawiedzenia Matki Bożej w kopii Jasnogórskiego Obrazu w 2001 r. Dzień czuwania rozpocznie się Mszą świętą o godz. 9:00, a zakończy Mszą świętą o godz. 16:00.

Porządek adoracji:

09:30-10:00 Kolonia, strona północna
10:00-11:00 Kolonia, strona południowa
11:00-12:00 ulica w stronę Tarnowa, strona południowo-zachodnia
12:00-13:00 ulica w stronę Tarnowa, strona południowo-wschodnia i Górka
13:00-14:00 od szkoły w stronę Śmigna, strona północno-wschodnia
14:00-15:00 od kościoła w stronę Śmigna, strona północno-zachodnia
15:00-16:00 adoracja prywatna

lub w dogodnym dla siebie czasie.

6. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji śp. Marii Tryt (18–31 stycznia).

7. Składamy serdeczne podziękowania za udział w Mszach świętych kolędowych. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji. Będą one przeznaczone m. in. na utrzymanie Domu Księży Emerytów, leczenie chorych kapłanów, na Wyższe Seminarium Duchowne, dar jubileuszowy dla Seminarium oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Folta, Michałków, Górecki, Nowak a na ten tydzień prosimy rodziny Patyk, Ziencina, Szawliński, Babiarz, Pyjor.

9. Caritas zwraca się z prośbą o przekazanie 1 % w ramach rozliczeń podatkowych. Ulotki są dostępne na stoliku z prasą.

10. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny z płytą (8 zł) oraz Promyczek Dobra (6 zł).

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • poniedziałek – Święty Antoni, opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie,
  • środa – Święty Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego,
  • piątek – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.