IV Niedziela w ciągu roku

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. W środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 6:30, 9:00 i 17:00.

3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą i ofiarą będziemy wspierać zakony klauzurowe.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu oraz na modlitwę o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 17:00. Nastąpi również błogosławieństwo gardła i owoców ku czci św. Błażeja.

W piątek sprawować będziemy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6:30 i 17:00. Możliwość spowiedzi od godz. 16:00 oraz codziennie pół godziny przed Mszą świętą. Ofiary na tacę będą przeznaczone na misje. Chorych odwiedzimy od godz. 7:30.

W sobotę po Mszy świętej o godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie ku czci Matki Najświętszej i Zmianę Tajemnic Różańcowych. Nastąpi błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.

5. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na sprzątanie kościoła rodzinom Sówka, Schab, Sak, Piwek, Latocha, Babiarz, a na ten tydzień prosimy rodziny Ostręga, Ostręga, Galus, Wajda, Wajda

6. Sołtys informuje, że tak jak w roku ubiegłym nakazy podatkowe na bieżący rok oraz informacje o wysokości opłat za odpady komunalne nie będą dostarczane do Państwa domów. Należy je odbierać w biurze sołtysa według harmonogramu. Jeżeli ktoś nie może odebrać w wyznaczonym terminie może to uczynić w innym dnu. Ostateczny dzień odbioru to 20.02.2022r. Pani Sołtys prosi o zachowanie obostrzeń sanitarnych.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.