III Niedziela w ciągu roku

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

2. We wtorek przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. W środę w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

4. W czwartek obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

6. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji śp. Marii Tryt (18–31 stycznia).

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinie Pyjor, a na ten tydzień prosimy rodziny Sówka, Schab, Sak, Piwek, Latocha.

8. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny (8 zł), Promyczek Dobra (6 zł), a także gromnice (10 zł).

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

• poniedziałek – Święty Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy,
  • środa – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus, bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła,
  • piątek – Święty Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.