VII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

Przeżywamy dziś także drugą niedziela nabożeństwa 40-godzinnego. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu według następującego porządku:

  • godz. 14:00 – ojcowie i młodzież,
  • godz. 15:00 – matki i dzieci.

Przeżywamy także rocznicę śmierci śp. Ks. Kanonika Jana Beresia. Z tej racji do rodzinnej parafii na Mszę świętą i grób śp. Ks. Jana udała się delegacja, by wyrazić naszą wdzięczność i pamięć. Dziękuję tym, którzy nas reprezentują oraz za wczorajszą modlitwę w czasie Mszy świętej w intencji śp. Ks. Jana.

2. W dalszym ciągu modlimy się o powstrzymanie od wojny na Ukrainie. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa, po Mszy świętej śpiewać będziemy Suplikacje.

3. We wtorek obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

5. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji śp. Józefa Gąciarz (25.02-3.03), śp. Władysława Wijasa (21.02) oraz śp. Stanisława Starzec (22-23.02).

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Głuszczyk, Pawlak, Michalski, a na ten tydzień prosimy rodziny Gleń, Demczak, Blicharscy, Niejadlik, Olechny.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • środa – Święty Polikarp, uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.