Druga Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących, zwłaszcza na Ukrainie.

2. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj, jak i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:10.

3. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

4. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek – dla dzieci o godz. 16.00 oraz dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:00.

5. W sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msze święte tego dnia będą sprawowane o godz. 6:30 i 17:30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

6. W związku z akcją Caritas Paczka dla Ukrainy nasza parafia ma przygotować 5 paczek o wadze 17 kg z wyszczególnionymi produktami. Osoby, które są odpowiedzialne za przygotowanie to Urszula Golec, Małgorzata Hajdas, Leokadia Foszt, Lidia Wijas, Anna Ludwa. Wszyscy, którzy chcą się włączyć do tej akcji niech się skontaktują z tymi osobami do wtorku, gdyż trzeba zakupić ściśle wyznaczone artykuły, w środę spakować i w piątek odwieźć. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone do puszek przed kościołem na Fundusz Ad Gentes – pomoc misjonarzom. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Gądkiewicz, Kapitan, Krzysztoforska, Juza, a na ten tydzień prosimy rodziny Nijak, Lis, Sereda, Kożuch, Drwal.

8. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny Extra o św. Ojcu Pio (10 zł) oraz Gość Niedzielny na tą niedzielę (8 zł).

9. Pani Sołtys przypomina o terminie płatności podatku do wtorku włącznie – w niedzielę godzinę po Mszach świętych, w poniedziałek od 10:00 do 17:00 oraz we wtorek od 12:00 do 18:00.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.