Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj, jak i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:10. Od przyszłej niedzieli w czasie Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na wystrój kościoła na Wielkanoc.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek – o godz. 16:00 dla dzieci oraz o godz. 18:00 dla dorosłych i młodzieży. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Korzystajmy z tej okazji.

4. We wtorek przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

5. Najbliższa niedziela będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Ofiarą do puszek przed kościołem wspomożemy Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra.

6. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia – Paschalik, Baranek Miłosierdzia, skarbonka Caritas. Podstawowa ofiara za paschalik lub baranka wynosi 7 zł. Wypełnione skarbonki przyniesiemy pod koniec Wielkiego Postu. Niech do skarbonek dołączą się całe rodziny.

7. W tym roku nie będzie tradycyjnych rekolekcji wielkopostnych, ponieważ w maju będziemy przeżywać tygodniowe misje (8-15.05.2022).

8. W dalszym ciągu nie ustawajmy w modlitwie o pokój dla Ukrainy i świata.

9. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji śp. Józefa Gąciarza, śp. Marii Wójcik, śp. Tadeusza Drwala, śp. Stanisławy Wijas, śp. Kazimierza Barnaś oraz śp. Krystyny Patrzałek.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone do puszek na pomoc Ukrainie, zebrane w ubiegłą niedzielę i w Popielec (3289 zł). Ofiary przekazano Caritas Tarnów. Dziękujemy za wsparcie w rzeczach materialnych, które były zbierane w remizie strażackiej, a które odwiozła Pani Oksana.

11. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Drewko, Drewko, Kuta, Rydzy, Golec, a na ten tydzień prosimy rodziny Gądkiewicz, Kocoł, Krzysztoforski, Juza, Kapitan.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie śp. Danutę Golec, lat 72, której pogrzeb będzie dzisiaj w naszym kościele o godz. 13:00. Rodzinie zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj jej wieczne spoczywanie.

13. Pani Sołtys informuje, że pierwszą ratę podatku gruntowego i od nieruchomości można będzie wpłacać w Biurze Sołtysa.