Niedziela Laetare

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą Laetare, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15:10. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek odwiedzimy chorych od godz. 7:30. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16:00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:30. Msza święta o godz. 18:00. Ofiary na tacę będą przeznaczone na misje. Po drodze krzyżowej o godz. 18:30 rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy świętej o godz. 6:30 w sobotę. Podobnie jak w przypadku „Adoracji bez Granic” proszę, aby chętni na czuwanie zapisywali się na poszczególne godziny, a wszyscy pozostali wierni przyszli w dogodnej dla siebie porze.

W sobotę sprawować będziemy tylko poranną Mszę świętą, po której odbędzie się nabożeństwo pierwszosobotnie, z racji spowiedzi przedświątecznych.

4. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata. W tym dniu, o godz. 21:37 pod krzyżem misyjnym odbędzie się wspomnienie przejścia naszego Papieża do Domu Ojca.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Tryt, Jarosz, Brożek, a na ten tydzień prosimy rodziny Zapart, Zapart, Wałaszek, Wiśniewski, Maziarz.

6.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.