Piąta Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15:10.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 18:00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:00. Po niej nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji nowych powołań do służby w Kościele.

5. Piątek będzie dniem naszej parafialnej spowiedzi przed świętami od godz. 15:00 do godz. 18:00. Będą obecni kapłani z sąsiednich parafii. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą świętą.  W przerwie, o godz. 16:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową dla dzieci. O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza święta i po niej Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.

6. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa (Męki Pańskiej). Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm i uroczysta procesja z palmami przed Sumą o godz. 10:00. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Ofiary na tacę to jałmużna postna przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Tego dnia przypada także 12. rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

7. W najbliższym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze święte w intencji śp. Bernadetę Modelską (greg.).

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Zapart, Zapart, Wałaszek, Maziarz, a na ten tydzień prosimy rodziny Iwaniec, Starzyk, Gąsiorowski, Bogacz, Koperski.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.