XVII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

Modlimy się również za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po każdej Mszy Świętej nastąpi błogosławieństwo pojazdów i kierowców.

W parafiach naszej Ojczyzny zbierane są ofiary do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy. Nasza diecezja od wielu lat współpracuje z organizacją MIVA Polska i to – dzięki Waszym ofiarom – bardzo owocnie. W 2021 r. MIVA Polska zrealizowała 137 projektów na zakup pojazdów misyjnych, na które przekazała kwotę 4 530 546 zł. W tym też roku jako diecezja tarnowska zakupiliśmy dla naszych misjonarzy 5 samochodów (Boliwia – 2, Brazylia, Kazachstan i Rep. Środkowoafrykańska) i 1 motocykl (Brazylia). Kwota przeznaczona na zakup tych środków transportu wyniosła ponad 415 tys. zł, w których MIVA Polska ma swój znaczny udział, bo 55% (228 600 zł).

2. We wtorek, z racji wspomnienia Świętych Joachim i Anna będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

3. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Józefa Szerszenia (greg.), śp. Stanisława Bryły (greg.), śp. Romany Wajda (greg.) oraz śp. Bernadety Modelskiej (24 intencje).

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Burnat, Pająk, a na ten tydzień prosimy rodziny Jagieła, Jagieła, Jagieła, Szczepański, Sielicki.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

• poniedziałek – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu oraz Święty Krzysztof, męczennik, patron kierowców i podróżujących,
  • wtorek – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;
  • piątek – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.