XVI Niedziela w ciągu roku

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

Modlitwą i ofiarami wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie oraz prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

3. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji zbliżającego się święta Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na Akcję MIVA, ofiarując 1 grosz za każdy szczęśliwie przejechany kilometr w ubiegłym roku.

Po sumie odbędzie się krótkie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

4. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Józefa Szerszenia (greg.) oraz śp. Stanisława Bryły (greg.).

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Solak, Albertusiak, Babło, a na ten tydzień prosimy rodziny Wawrzon, Sak, Pająk, Burnat, Oleksyk.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

• poniedziałek – Święty Szymon z Lipnicy, prezbiter,
  • piątek – Święta Maria Magdalena, uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów,
  • sobota – Święta Brygida, zakonnica, współpatronka Europy.