XIX Niedziela w ciągu roku

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

2. Ofiary przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. Uroczystość Odpustową w naszej parafii będziemy przeżywać w niedzielę 21 sierpnia. Uroczysta suma o godz. 11:00.

4. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Bernadety Modelskiej.

5. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Wałkowicz, Wawrzon, Sak, Sereda, Drwal, Armatys, Drwal, Gnoińska, a na ten tydzień prosimy rodziny Głowacz, Jarmuła, Szarek, Nytko, Baran

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

7. Polecamy prasę katolicką Gość Niedzielny, Promyczek Dobra

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bronisław Król, lat 85. Rodzinie zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj mu wieczne spoczywanie.

• poniedziałek  – Święty Dominik, prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego,
  • wtorek – Święta Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz,
  • środa – Święty Wawrzyniec, diakon i męczennik,
  • czwartek – Święta Klara, dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.