XX Niedziela w ciągu roku

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

2. Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego. Jest to święto obowiązujące. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. Na sumie nastąpi poświęcenie wieńca, który przygotowały panie z Koła Gospodyń. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

W tym dniu odpust w Brzozówce, uroczysta suma o godz. 11:00.

3. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

4. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w przygotowanie parafii do Odpustu w przyszłą niedzielę. Zadbajmy o przygotowanie duchowe przystępując do spowiedzi, by w łasce Bożej przeżywać doroczną uroczystość. Spowiedź w środę od godz. 17:30 i w piątek. W środę od godz. 16:00 zapraszamy do pomocy w uporządkowaniu terenu kościoła.

W niedzielę odpustową uroczysta suma o godz. 11.00.Prosimy o obowiązkową obecność ministrantów i lektorów. Prosimy również o przygotowanie baldachimu, feretronów. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami oraz dzieci w strojach komunijnych.

5. Łączmy się duchowo z pielgrzymami 40. Pieszej Tarnowskiej Pielgrzymki, która odbędzie się w dniach 17-25 sierpnia, a tym, którzy wyruszają życzymy błogosławionych owoców.

6. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Bernadety Modelskiej.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Szarek, Nytko, a na ten tydzień prosimy rodziny Wolak, Kmieć, Wójcik, Kocoł, Czarnik.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Krzyśko, lat 62 i śp. Zofia Moskal, lat 86, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15:00 w naszym kościele. Różaniec za zmarłą odbędzie się w czasie Nieszporów. Rodzinom zmarłych składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj im wieczne spoczywanie.

• środa – Święty Jacek, prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej,
  • sobota – Święty Bernard, opat cysterski z Clairvaux we Francji,  doktor Kościoła.