XXVIII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

W tym tygodniu Msze Święte będą sprawowane tylko wieczorem o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej zapraszamy na Różaniec.

2. W piątek będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. Będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

3. W najbliższą niedzielę przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Przed Sumą odbędzie się krótka inscenizacja o Świętym Janie Pawle II.

4. W przyszłą niedzielę przypada Odpust Fatimski w Tarnowie. Jesteśmy zaproszeni także na Noc Pokuty w sobotę o godz. 20:00 (Nabożeństwo Pokutne, Różaniec Fatimski i Msza Święta). Uroczysta Suma Odpustowa będzie sprawowana w niedzielę o godz. 11:00. Ks. Kustosz serdecznie zaprasza.

5. Do Rady Duszpasterskiej zostały zgłoszone następujące osoby: Stanisław Barwacz, Joanna Gdowska, Janusz Wałaszek, Bogdan Ludwa, Jerzy Albertusiak, Grzegorz Olechny, Łukasz Przebięda, Maria Schab, Albin Kaczówka, Mieczysław Wijas, Wiktor Serednicki. Spośród tych kandydatów, na kartkach wyborczych możemy zaznaczyć dwa nazwiska. Głosowanie odbędzie się w niedzielę 23 października.

6. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Stanisława Ostręgi (greg.), śp. Stanisława Krzyśko (greg.) oraz śp. Pawła Grabczyńskiego.

7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Ostręga, Ostręga, Łabuz, Mach, Poplicha, Szostak, Gruza, a na ten tydzień prosimy rodziny Bogacz, Babło, Foszt, Mróz, Skowrońska.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.