XXVII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 15:30. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

Zachęcamy do uzupełnienia róż po 20 osób każda oraz tworzenia nowych.

3. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

4. We wtorek w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

5. W środę będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

6. Czwartek będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania. Spotkanie modlitewne kandydatów do Bierzmowania (na różańcu i Mszy Świętej).

7. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz. 17:00 i codziennie pół godziny przed różańcem. Odwiedziny chorych od godz. 7:30. Składka na tacę będzie przeznaczona na misje.

8. Prosimy składać nazwiska kandydatów do Rady Duszpasterskiej do skrzynki na stoliku z prasą.

9. Polecamy prasę katolicką. Gość Niedzielny extra o Bożym Miłosierdziu (12 zł).

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Niedojadło, Biedroń, Marciniec, Milewski, Milewski, a na ten tydzień prosimy rodziny Mach, Poplicha, Łabuz, Szostak, Gruza.

11. Msza za śp. Ks. Bpa Jana Styrny będzie sprawowana w naszym kościele we wtorek po różańcu.

12. W nadchodzącym tygodniu poza parafią sprawowane będą Msze Święte w intencji śp. Stanisława Ostręgi (greg.), śp. Stanisława Krzyśko (greg.) oraz śp. Izabelli Bawoł.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.