XXX Niedziela w ciągu roku

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Gościmy diakona Gabriela Matras, który ma praktykę duszpasterską. Dziękujemy za głoszone Słowo Boże i modlitwę.

3. We wtorek Różaniec wyjątkowo odmówimy o 18:30, a po nim sprawowana będzie Msza Święta, z racji wyjazdu na pogrzeb +Mariana Ludwy. Gdyby była większa liczba chętnych to możemy pojechać wspólnie autobusem do Jastrzębi k. Ciężkowic. Msza Święta pogrzebowa będzie sprawowana o godz. 15:30. Rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jego duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu a nasz Panie – daj mu wieczne spoczywanie.

4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

Codziennie pół godziny przed Różańcem możliwa jest spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

5. Wypominki za dusze Zmarłych można zamówić tygodniowe, listopadowe i roczne.

6. Uporządkujmy groby naszych drogich zmarłych, zachowując porządek na cmentarzu. Śmieci z cmentarza możemy zabrać ze sobą, tak jak praktykują to w wielu innych parafiach i wtedy koszt wywozu śmieci nie będzie taki wysoki.

7. W piątek w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

8. Zachęcamy do głosowania na kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Karteczki do głosowania są dostępne na stoliku z prasą. Oznaczamy dwa nazwiska.

9. Składka do puszek z ostatniej niedzieli na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyniosła 811 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na misje z róży Pani Marii Pyjor. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

10. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na sprzątanie kościoła rodzinom Sobczyk, Szywała, Kiełbasa, a na ten tydzień prosimy rodziny Barwacz, Barwacz, Czapkowicz, Drewko, Wałaszek.

11. W nadchodzącym tygodniu poza parafią będą sprawowane Msze Święte w intencji śp. Stanisława Ostręgi oraz śp. Stanisława Krzyśko.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.

• piątek – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.